Mark McGowan's WA Labor Team

Lower House Members

Premier Mark McGowan

Deputy Premier Roger Cook 

Speaker Michelle Roberts

Albany - Rebecca Stephens MLA

Armadale - Tony Buti MLA

Balcatta - David Michael MLA

Baldivis - Reece Whitby MLA

Bassendean - Dave Kelly MLA

Bateman - Kim Giddens MLA

Belmont - Cassie Rowe MLA

Bicton - Lisa O'Malley MLA

Bunbury - Don Punch MLA

Burns Beach - Mark Folkard MLA

Butler - John Quigley MLA

Cannington - Bill Johnston MLA

Carine - Paul Lilburne MLA

Churchlands - Christine Tonkin MLA

Cockburn - David Scaife MLA

Collie-Preston - Jodie Hanns MLA

Darling Range - Hugh Jones MLA

Dawesville - Lisa Munday MLA

Forrestfield - Stephen Price MLA

Fremantle - Simone McGurk MLA

Geraldton - Lara Dalton MLA

Hillarys - Caitlin Collins MLA

Jandakot - Yaz Mubarakai MLA

Joondalup - Emily Hamilton MLA

Kalamunda - Matthew Hughes MLA

Kalgoorlie - Ali Kent MLA

Kimberley - Divina D'Anna MLA

Kingsley - Jessica Stojkovski MLA

Landsdale - Margaret Quirk MLA

Mandurah - David Templeman MLA

Maylands - Lisa Baker MLA

Mirrabooka - Meredith Hammat MLA

Morley - Amber-Jade Sanderson MLA

Mt Lawley - Simon Millman MLA

Murray-Wellington - Robyn Clarke MLA

Nedlands - Dr Katrina Stratton MLA

Perth - John Carey MLA

Pilbara - Kevin Michel MLA

Riverton - Dr Jagadish Krishnan MLA

Scarborough - Stuart Aubrey MLA

South Perth - Geoff Baker MLA

Southern River - Terry Healy MLA

Swan Hills - Jessica Shaw MLA

Thornlie - Chris Tallentire MLA

Victoria Park - Hannah Beazley MLA

Wanneroo - Sabine Winton MLA

Warnbro - Paul Papalia MLA

Warren-Blackwood - Jane Kelsbie MLA

West Swan - Rita Saffioti MLA

Willagee - Peter Tinley MLA

Upper House Members

Agricultural - Darren West  MLC

Agricultural - Shelley Payne MLC

Agricultural - Sandra Carr MLC

South West - Sally Talbot MLC

South West - Alannah MacTiernan MLC

South West - Jackie Jarvis MLC

Mining & Pastoral - Stephen Dawson MLC

Mining & Pastoral - Kyle McGinn MLC

Mining & Pastoral - Peter Foster MLC

Mining & Pastoral - Rosie Sahanna MLC

East Metro - Alanna Clohesy MLC

East Metro - Samantha Rowe MLC

East Metro - Matthew Swinbourn MLC

East Metro - Lorna Harper MLC

North Metro - Pierre Yang MLC

North Metro - Martin Pritchard MLC

North Metro - Ayor Makur Chuot MLC

North Metro - Dan Caddy MLC

South Metro - Sue Ellery MLC

South Metro - Kate Doust MLC

South Metro - Klara Andric MLC

South Metro - Stephen Pratt MLC