Mark McGowan's Labor Team

Lower House Members and Candidates

Premier Mark McGowan

Deputy Premier Roger Cook 

Treasurer Ben Wyatt  

Albany - Rebecca Stephens

Armadale - Tony Buti

Balcatta - David Michael

Baldivis - Reece Whitby

Bassendean - Dave Kelly

Bateman - Candidate TBA

Belmont - Cassie Rowe

Bicton - Lisa O'Malley

Bunbury - Don Punch

Burns Beach - Mark Folkard

Butler - John Quigley

Cannington - Bill Johnston

Cockburn - David Scaife

Collie-Preston - Jodie Hanns

Cottesloe - Candidate TBA

Darling Range - Hugh Jones

Dawesville - Lisa Munday

Forrestfield - Stephen Price

Fremantle - Simone McGurk

Geraldton - Lara Dalton

Hillarys - Caitlin Collins

Jandakot - Yaz Mubarakai

Joondalup - Emily Hamilton

Kalamunda - Matthew Hughes

Kalgoorlie - Ali Kent

Kimberley - Divina D'Anna

Kingsley - Jessica Stojkovski

Landsdale - Margaret Quirk

Mandurah - David Templeman

Maylands - Lisa Baker

Midland - Michelle Roberts

Mirrabooka - Janine Freeman

Moore - Candidate TBA

Morley - Amber-Jade Sanderson

Mt Lawley - Simon Millman

Murray-Wellington - Robyn Clarke

Nedlands - Candidate TBA

North West Central - Candidate TBA

Perth - John Carey

Pilbara - Kevin Michel

Riverton - Jagadish Krishnan

Roe - Candidate TBA

Scarborough - Stuart Aubrey

South Perth - Candidate TBA

Southern River - Terry Healy

Swan Hills - Jessica Shaw

Thornlie - Chris Tallentire

Vasse - Candidate TBA

Wanneroo - Sabine Winton

Warnbro - Paul Papalia

Warren-Blackwood - Candidate TBA

West Swan - Rita Saffioti

Willagee - Peter Tinley

Upper House Members and Candidates

Agricultural - Darren West

Agricultural - Shelley Payne

Agricultural - Sandra Carr

Mining Pastoral - Stephen Dawson

Mining & Pastoral - Kyle McGinn

Mining & Pastoral - Peter Foster

South West - Sally Talbot

South West - Alannah MacTiernan

South West - Hannah Beazley

East Metro - Alannah Clohesy

East Metro - Samantha Rowe

East Metro - Matthew Swinbourn

North Metro - Pierre Yang

North Metro - Martin Pritchard

North Metro - Ayor Chuot

South Metro - Sue Ellery

South Metro - Kate Doust

South Metro - Klara Andric

Federal Members and Senators

Brand - Madeleine King

Burt - Matt Keogh

Cowan - Anne Aly

Fremantle - Josh Wilson

Perth - Patrick Gorman

Senator Patrick Dodson

Senator Sue Lines

Senator Louise Pratt

Senator Glenn Sterle